Strike of Kings Topluluk Yetkilisi Joseph Soruları Yanıtladı.

OYUN İÇİ CHAT SİSTEMİ

Soru: Neden chat bölümü bir çok farklı dil ile doludur?

Cevap: Farklı diller ile karşılaşabilirsiniz çünkü chat bölümüne daha dil filtresi eklemedik. Örneğin şu an, Belçikaca konuşan birisi Türkçe konuşan birisi ile karşılaşabilir ve iletişim sorunu ortaya çıkabilir. Söylemekten mutluluk duyarım ki bir sonraki sürümde dil filtresini ekleyeceğiz. Bu demektir ki kendi dilinizdekiler ile rahatça sohbet edebileceksiniz.

Soru: Neden yazı karakteri sınırlaması var?

Cevap: Karakter sınırlaması var çünkü serverlarımız hakkında dikkatli davranmaya çalışıyoruz ve yüksek baskıya maruz kalmak istemiyoruz. İleride bu durumu düzelteceğiz ve limiti arttıracağız. Bunun bir sonraki güncelleme olacağını umuyoruz.

Soru: Neden oyun içindeki profil fotoğraf seçenekleri az sayıda?

Cevap: Çok profil fotoğraf seçeneği eklemedik çünkü Mayıs sonu gibi gelecek bir sonraki sürümde hesapların Facebook ile bağlanma seçeneğini ekleyeceğiz. Bu şekilde Facebook’taki profil fotoğrafınızı oyun içinde profil fotoğrafı olarak kullanabileceksiniz.

Soru: Neden sonika eşyası var?

Cevap: Sonika, aslında sonika çok kullanışlı bir eşyadır. Diğer oyuncuları takımınıza eklemenize yardımcı olur, herkesin görebileceği şekilde duyuru yapmanıza yardımcı olur. Tek sorun ise şu an dil filtrelerinin olmaması nedeniyle, birisi anlamadığınız bir dilde sonika duyurusu yapabilir. Bir sonraki sürümde dilleri filtrelediğimiz zaman, sonika çok daha kullanışlı bir hale gelecek.

Soru: Neden sansürlenmemesi gereken kelimeler sansürleniyor?

Cevap: Oyunumuz bir çok dil seçeneği içeriyor. Sansürleme sistemi bazen farklı dillerdeki kelimeleri sansürlemek isteyebilir. Bu kelimeler diğer bir dilde kötü bir anlam ifade etmese bile sansürlenir. Bu nedenle gereksiz yere sansürlenmiş gibi görünür. Bildiğiniz gibi ekibimiz her sürümde oyunu geliştirmek için çalışıyor. (3.1 güncellemesi: Düzeltilmiş kelimeler eklendi ve sansürleme geliştirildi. 4.6 güncellemesi: Algoritma geliştirildi ve kelime haznesi arttırıldı. 4.13 güncellemesi: Bazı kelimeler eklendi ve yeni algoritma test edildi. Mayıs başı güncellemesi: Yerelleme geliştirildi ve kelime haznesi arttırıldı.) Bir sonraki sürümde daha iyi olacaktır.

Soru: Neden oyun içindeki kötü söz ve davranışları yasaklayan yönetici veya moderatörler yok?

Cevap: Oyunumuzda zaten bir takım moderatörlük sistemi var. Kötü davranışları tespit edici bazı algoritmalar yerleştirmiştik. Sansürleme sistemine yardım eden ve aynı zamanda maç sonunda yer alan raporlama sistemi ile birlikte maç sonu bu davranışları kontrol eden bir ekibimiz var. Olası bir kötü davranışı azaltmak üzere, sistemi her gelecek sürüm ile güncelleyeceğiz.

Yorumlar

yorumlar

Benzer yazılar